Himmerland Golf & Spa Resort

Centervej 1, Gatten, 9640 Farsø

Den 1. juli – 4. juli 2019

1. juli 2019

10.00             Udlevering af scorekort på Himmerland – vi spiller Garia Course.

10.30              Løbende start – Matchledelse Region MidtNord

Efter Match og hygge – tjekker vi ind på Himmerland Golf & Spa Resort fra kl. 15.00.

19.00                Middag – derefter uddeling af præmier, samt scorekort til næste dag.

Der er nærmest flag på alle par tre huller hver dag

  1. juli 2019

Kl. 07.00            Morgenbuffet – udlevering af madpakke

Kl. 10.50            Løbende start Garia Course matchledelse Region Sjælland

Kl. 19.00            Middag – derefter uddeling af præmier, samt scorekort til næste dag.

 

 

  1. juli 2019

Kl. 07.00            Morgenbuffet – udlevering af madpakke

Kl. 08.00            Løbende Start Garia Course matchledelse Region Fyn Sydjylland.

Kl. 19.00            Middag – derefter uddeling af præmier og dans

 

  1. juli 2019

Kl. 07.00            Morgenbuffet

Kl. 11.00            Nøgle til værelse afleveres

 

1. juli 2019 Himmerland
Tid Hold Start Navn Hdc ATS Række Hjemmeklub GT nr, DGU nr,
10.30 1 1 Ole Bjørn Rasmussen 23,3 27 B Århus Ådal GK 18005 73-3801
2 Hanne Storm 23,3 26 B Odense golfklub 10068 5-1649
3 Anne Marie Nielsen 34,2 38 D Mollerup 11125 79-2083
4
10.39 2 5 Uwe A. Schultz 18,4 21 A Hedeland GK 15046 73-3801
6 Anna Hansen 30,7 34 D Sct. Knud 629 11-616
7 Jane Tornvig Stormes 21,9 24 B Hammel 10024 112 – 2520
8
10.48 3 9 Frede Hjøllund 18,5 21 A Himmelbjerg Golf Klub 13225 140-282
10 Eva Riis 28,7 32 D Fredensborg Gk 17013 68-51176
11 Elin Fabricius 22,0 25 B Hals 13227 114-1688
12 Hanne Bjørn 13,6 15 A Silkeborg 12129 16-66
10.57 4 13 Hans Jørgen Sørensen 19,9 23 A hedensted 9067 153-1624
14 Thomas Søndberg 19,5 23 A Kolding GK 16009 7-313
15 Doris Lundh 32,0 35 D Gudme GK 17015 194-613
16 Benthe Egelund 26,1 29 C Outrup 18026 177-2463
11.06 5 17 Torben Falk 27,0 31 C Birkmose 13294 142-2242
18 Henning Worsoe 22,1 26 B Hedensted 15028 153-117
19 Annie Rosa Jensen 26,4 29 C Herning 10001 15-248
20 Pia Neess 23,0 26 B Korsør 15033 14-2095
11.15 6 21 Erik Andersen 11,5 13 A Odsherred GK 18011 20-309
22 Andreas Jørgensen 22,1 26 B Skanderborg 466 70-27
23 Lis Askegaard Thorn 25,7 29 C Hedeland 14005 50-3916
24 Aase Therkildsen 36,0 40 D Norddjurs 10055 76-761
11.24 7 25 Mogens Mikkelsen 26,9 31 C Øland 11123 137-300
26 Paul Jacobsen 21,1 24 B Vestfyn 11117 43-785
27 Merete Graae 35,2 39 D Asserbo 11016 9-2268
28 Berit Holst 28,0 31 C Skanderborg 11077 70-2505
11.33 8 29 Allan M. Petersen 33,1 39 D Nivå 16007 124-2347
30 Bodil Schultze 29,5 33 D Asserbo 15016 9-837
31 Margrethe Juul 20,2 23 A Fredericia Gk 19004 91-1193
32 Ingrid Ankjær Jørgensen 26,2 29 C Hedensted GK 19021 153-345
11.42 9 33 Keld Jensen 26,4 31 C Mariager Fjord GK 18033 176-33
34 Joan Christensen 32,5 36 D Blommenslyst GK 18003 196-2438
35 Lis Susanne Petersen 21,3 24 B Ebeltoft golf club 12501 18-1439
36 Kirsten Kjeldgaard 26,4 29 C Holbæk 12114 13-861
11.51 10 37 Carsten Storgaard 17,3 20 A Næstved Gk 19020 139-614
38 Jørgen Egedal 18,5 21 A Markusminde 15025 143-1404
39 Anne-Lise Andreasen 31,4 35 D Asserbo 17014 9-2366
40 Marianne Klint Nielsen 26,7 30 C Holbæk GK 19018 13-326
12.00 11 41 Hans Henrik Hartington 21,0 24 B Køge 16033 24-715
42 Jens Kamper 22,4 26 B Odense Eventyr 18051 101-271
43 Doris Feldborg 35,0 39 D Odder 11054 94-2610
44 Birgit Thomsen 20,8 23 A Assebo Gk 19013 9-1313
12.09 12 45 Niels Jakob Nielsen 19,5 23 A Jelling 17052 102-217
46 Poul Böge 23,1 27 B Rønnede 12131 190-913
47 Ella Kirstine Laursen 28,4 31 C Horsens 494 35-827
48 Jenny Birk 20,9 23 A Kaj Lykke Golfklub 9038 65-995
12.18 13 49 Peter Lund Brandt 21,6 25 B Vejle 13396 27-3192
50 Jan Müller 19,4 22 A Sønderborg GK 16010 51-23018
51 Birgit Vigand Danielsen 21,6 24 B Køge GK 19017 24-1112
52 Joan Møller 30,8 34 D Hals 12097 114-1559
12.27 14 53 Finn Juul Hansen 27,8 32 C Odense Eventyr 18049 101-332
54 John Reese 11,6 13 A Haderslev GK 19039 31-1269
55 Jytte Schrøder-Jørgensen 22,3 25 B Aabenraa 9002 149-8195
56 Mercy Ditte Skytteløv 29,4 33 D Vejle Golf Club 10115 27-1449
12.36 15 57 Poul Nordenlund Christensen 32,6 38 D Korsør 905 14-152F
58 Thorkil Jessen 30,5 35 D Roskilde 16042 38-3362
59 Margit Kyhl Olesen 24,4 27 C Odense Eventyr Golf 608 101-802
60 Conny Krabbe Nielsen 25,2 28 C Himmelbjerg Gk 17029 140-1411

 

 

2. juli 2019 Himmerland
Tid Hold Start Navn Hdc ATS Række Hjemmeklub GT nr, DGU nr,
10.50 1 1 Hans Jørgen Sørensen 19,9 22 A hedensted 9067 153-1624
2 Thorkil Jessen 30,5 34 D Roskilde 16042 38-3362
3 Marianne Dahm Olesen 14,4 17 A Kolding Golfclub 13208 7-1509
4 Merete Graae 35,2 41 D Asserbo 11016 9-2268
10.59 2 5 Thomas Søndberg 19,5 22 A Kolding GK 16009 7-313
6 Joan Møller 30,8 36 D Hals 12097 114-1559
7 Conny Krabbe Nielsen 25,2 29 C Himmelbjerg Gk 17029 140-1411
8
11.08 3 9 Poul Nordenlund Christensen 32,6 36 D Korsør 905 14-152F
10 Ella Kirstine Laursen 28,4 33 C Horsens 494 35-827
11 Birgit Thomsen 20,8 24 A Assebo Gk 19013 9-1313
12
11.17 4 13 Finn Juul Hansen 27,8 31 C Odense Eventyr 18049 101-332
14 Berit Holst 28,0 33 C Skanderborg 11077 70-2505
15 Lis Susanne Petersen 21,3 25 B Ebeltoft golf club 12501 18-1439
16
11.26 5 17 Helmuth Larsen 29,4 33 D Holbæk 7069 13-369
18 Frede Hjøllund 18,5 21 A Himmelbjerg Golf Klub 13225 140-282
19 Benthe Egelund 26,1 30 C Outrup 18026 177-2463
20 Jane Tornvig Stormes 22,3 26 B Hammel 10024 112 – 2520
11.35 6 21 John Reese 11,6 13 A Haderslev GK 19039 31-1269
22 Keld Jensen 26,4 29 C Mariager Fjord GK 18033 176-33
23 Bodil Schultze 29,5 34 D Asserbo 15016 9-837
24 Hanne Storm 23,3 27 B Odense golfklub 10068 5-1649
11.44 7 25 Jens Kamper 22,4 25 B Odense Eventyr 18051 101-271
26 Jørgen Egedal 18,5 21 A Markusminde 15025 143-1404
27 Anna Hansen 30,7 36 D Sct. Knud 629 11-616
28 Kirsten Kjeldgaard 26,4 31 C Holbæk 12114 13-861
11.53 8 29 Uwe A. Schultz 18,4 21 A Hedeland GK 15046 50-4114
30 Niels Jakob Nielsen 19,5 22 A Jelling 17052 102-217
31 Anne Marie Nielsen 34,2 40 D Mollerup 11125 79-2083
32 Mercy Ditte Skytteløv 29,4 34 D Vejle Golf Club 10115 27-1449
12.02 9 33 Erik Andersen 11,5 13 A Odsherred GK 18011 20-309
34 Torben Falk 27,0 30 C Birkmose 13294 142-2242
35 Anne-Lise Andreasen 31,4 37 D Asserbo 17014 9-2366
36 Jytte Schrøder-Jørgensen 22,3 26 B Aabenraa 9002 149-8195
12.11 10 37 Andreas Jørgensen 22,1 25 B Skanderborg 466 70-27
38 Pia Neess 23,0 27 B Korsør 15033 14-2095
39 Ulla Buhl 25,0 29 C Sorø 10096 47-1086
40 Hanne Bjørn 13,6 16 A Silkeborg 12129 16-66
12.20 11 41 Carsten Storgaard 17,3 19 A Næstved Gk 19020 139-614
42 Marianne Klint Nielsen 26,7 31 C Holbæk GK 19018 13-326
43 Jenny Birk 20,9 24 A Kaj Lykke Golfklub 9038 65-995
44 Ingrid Ankjær Jørgensen 26,2 30 C Hedensted GK 19021 153-345
12.29 12 45 Paul Jacobsen 21,1 24 B Vestfyn 11117 43-785
46 Peter Lund Brandt 21,6 24 B Vejle 13396 27-3192
47 Margit Kyhl Olesen 24,4 28 C Odense Eventyr Golf 608 101-802
48 Lis Askegaard Thorn 25,7 30 C Hedeland 14005 50-3916
12.38 13 49 Poul Böge 23,1 26 B Rønnede 12131 190-913
50 Birgit Vigand Danielsen 21,6 25 B Køge GK 19017 24-1112
51 Aase Therkildsen 36,0 42 D Norddjurs 10055 76-761
52 Margrethe Juul 20,2 23 A Fredericia Gk 19004 91-1193
12.47 14 53 Mogens Mikkelsen 26,9 30 C Øland 11123 137-300
54 Hans Henrik Hartington 21,0 23 A Køge 16033 24-715
55 Joan Christensen 32,5 38 D Blommenslyst GK 18003 196-2438
56 Doris Lundh 32,0 37 D Gudme GK 17015 194-613
12.56 15 57 Allan M. Petersen 33,1 37 D Nivå 16007 124-2347
58 Ole Bjørn Rasmussen 23,3 26 B Århus Ådal GK 18005 73-3801
59 Elin Fabricius 22,0 25 B Hals 13227 114-1688
60 Eva Riis 28,7 33 D Fredensborg Gk 17013 68-51176
13.05 16 61 Jan Müller 19,4 22 A Sønderborg GK 16010 51-23018
62 Henning Worsoe 22,1 25 B Hedensted 15028 153-117
63 Annie Rosa Jensen 26,4 31 C Herning 10001 15-248
64 Doris Feldborg 35,0 41 D Odder 11054 94-2610

 

3.7.2019 Himmerland
Tid Hold Start Navn Hdc ATS Række Hjemmeklub GT nr, DGU nr,
8.00 1 1 Torben Falk 27,0 31 C Birkmose 13294 142-2242
2 Margrethe Juul 20,2 23 A Fredericia Gk 19004 91-1193
3 Doris Feldborg 35,0 39 D Odder 11054 94-2610
4
8.09 2 5 Niels Jakob Nielsen 19,5 23 A Jelling 17052
6 Birgit Thomsen 20,8 23 A Assebo Gk 19013 9-1313
7 Aase Therkildsen 36,0 40 D Norddjurs 10055 76-761
8
8.18 3 9 Peter Lund Brandt 21,6 25 B Vejle 13396 27-3192
10 Jenny Birk 20,9 23 A Kaj Lykke Golfklub 9038 65-995
11 Berit Holst 28,0 31 C Skanderborg 11077 70-2505
12
8.27 4 13 Andreas Jørgensen 22,1 26 B Skanderborg 466 70-27
14 Carsten Storgaard 17,3 20 A Næstved Gk 19020 139-614
15 Jytte Schrøder-Jørgensen 22,3 25 B Aabenraa 9002 149-8195
16 Bodil Schultze 29,5 33 D Asserbo 15016 9-837
8.36 5 17 Finn Juul Hansen 27,8 32 C Odense Eventyr 18049 101-332
18 Paul Jacobsen 21,1 24 B Vestfyn 11117 43-785
19 Hanne Storm 23,3 26 B Odense golfklub 10068 5-1649
20 Doris Lundh 32,0 35 D Gudme GK 17015 194-613
8.45 6 21 John Reese 11,6 13 A Haderslev GK 19039 31-1269
22 Jens Kamper 22,4 26 B Odense Eventyr 18051 101-271
23 Elin Fabricius 22,0 25 B Hals 13227 114-1688
24 Conny Krabbe Nielsen 25,2 28 C Himmelbjerg Gk 17029 140-1411
8.54 7 25 Jørgen Egedal 18,5 21 A Markusminde 15025 143-1404
26 Hanne Bjørn 13,6 15 A Silkeborg 12129 16-66
27 Mercy Ditte Skytteløv 29,4 33 D Vejle Golf Club 10115 27-1449
28 Merete Graae 35,2 39 D Asserbo 11016 9-2268
9.03 8 29 Erik Andersen 11,5 13 A Odsherred GK 18011 20-309
30 Allan M. Petersen 33,1 39 D Nivå 16007 124-2347
31 Annie Rosa Jensen 26,4 29 C Herning 10001 15-248
32 Joan Møller 30,8 34 D Hals 12097 114-1559
9.12 9 33 Ole Bjørn Rasmussen 23,3 27 B Århus Ådal GK 18005 73-3801
34 Jan Müller 19,4 22 A Sønderborg GK 16010 51-23018
35 Ulla Buhl 25,0 28 C Sorø 10096 47-1086
36 Ingrid Ankjær Jørgensen 26,2 29 C Hedensted GK 19021 153-345
9.21 10 37 Hans Jørgen Sørensen 19,9 23 A hedensted 9067 153-1624
38 Helmuth Larsen 29,4 34 D Holbæk 7069 13-369
39 Anne Marie Nielsen 34,2 38 D Mollerup 11125 79-2083
40 Lis Susanne Petersen 21,3 24 B Ebeltoft golf club 12501 18-1439
9.30 11 41 Thomas Søndberg 19,5 23 A Kolding GK 16009 7-313
42 Mogens Mikkelsen 26,9 31 C Øland 11123 137-300
43 Anne-Lise Andreasen 31,4 35 D Asserbo 17014 9-2366
44 Margit Kyhl Olesen 24,4 27 C Odense Eventyr Golf 608 101-802
9.39 12 45 Poul Nordenlund Christensen 32,6 38 D Korsør 905 14-152F
46 Hans Henrik Hartington 21,0 24 A Køge 16033 24-715
47 Joan Christensen 32,5 36 D Blommenslyst GK 18003 196-2438
48 Jane Tornvig Stormes 22,3 25 B Hammel 10024 112 – 2520
9.48 13 49 Poul Böge 23,1 27 B Rønnede 12131 190-913
50 Henning Worsoe 22,1 26 B Hedensted 15028 153-117
51 Eva Riis 28,7 32 D Fredensborg Gk 17013 68-51176
52 Birgit Vigand Danielsen 21,6 24 B Køge GK 19017 24-1112
9.57 14 53 Frede Hjøllund 18,5 21 A Himmelbjerg Golf Klub 13225 140-282
54 Thorkil Jessen 30,5 35 D Roskilde 16042 38-3362
55 Kirsten Kjeldgaard 26,4 29 C Holbæk 12114 13-861
56 Pia Neess 23,0 26 B Korsør 15033 14-2095
10.06 15 57 Keld Jensen 26,4 31 C Mariager Fjord GK 18033 176-33
58 Lis Askegaard Thorn 25,7 29 C Hedeland 14005 50-3916
59 Ella Kirstine Laursen 28,4 31 C Horsens 494 35-827
60 Benthe Egelund 26,1 29 C Outrup 18026 177-2463
10.15 16 61 Uwe A. Schultz 18,4 21 A Hedeland GK 15046 50-4114
62 Marianne Dahm Olesen 14,4 16 A Kolding Golfclub 13208 7-1509
63 Marianne Klint Nielsen 26,7 30 C Holbæk GK 19018 13-326
64 Anna Hansen 30,7 34 D Sct. Knud 629 11-616